Bruslaři už se prohánějí po ledě i v Podbořanech. Kluziště bude otevřeno celé vánoční prázdniny kromě Štědrého dne

Podbořany – Děti v Podbořanech, ale i dospělí příznivci aktivního bruslení nebo také hokeje se dočkali otevření kluziště, umístěného tradičně v areálu u letního koupaliště. Ledová plocha v Podbořanech je v provozu od neděle (18.12.) a hned první den se už na ní prohánělo několik desítek malých i velkých bruslařů. Kluziště v Podbořanech je stále relativně nové, letos vstoupilo do své třetí sezony.

Zavřeno bude jen na Štědrý den

Malí i větší sportovci si teď budou moci chodit zabruslit každý den včetně nadcházejících vánočních svátků a vánočních prázdnin, které začínají už tento pátek. Jedinou výjimkou bude Štědrý den – o tomto svátku bude kluziště celý den uzavřeno. Následující dva dny Vánoc již bude zase v provozu.

Každý den od 10 do 18 hodin

„Kluziště je otevřené každý den od 10 do 18 hodin. Týká se to jak pracovních dnů, tak i svátků nebo víkendů. V pracovních dnech je ovšem dopoledne vyhrazeno prioritně pro děti ze škol, které mohou na led přicházet v rámci výuky a tělocviku. Pro veřejnost je kluziště volné od 14 hodin. O víkendech, svátcích nebo o školních prázdninách je kluziště přístupné pro veřejnost hned od 10 hodin,“ informoval Petr Ulke, hlavní správce a provozovatel kluziště a celého areálu koupaliště.

K hokejovému zápasu je možnost si kluziště pronajmout

Během nadcházejících Vánoc a prázdnin bude platit stejná provozní doba. „Pouze na Štědrý den bude kluziště zavřeno, jinak bude otevřené každý den po celé vánoční prázdniny a následně dál i v lednu,“ upřesnil Petr Ulke. Provoz pro veřejnost s bezplatným vstupem a bruslením podle něj končí vždy v 18 hodin. Pokud by někdo chtěl si následně ledovou plochu pronajmout třeba k domluvenému hokejovému zápasu, tato možnost existuje od 18 do 20 hodin. Je to placená služba za 500 korun na hodinu a je třeba ji předem domluvit se správci areálu, dodal Petr Ulke.

Stánek s občerstvením i možnost půjčení bruslí

U kluziště v Podbořanech je k dispozici i stánek s občerstvením a toalety. Kdo nemá vlastní brusle, a přesto chce zkusit si zajezdit, může si brusle na místě i vypůjčit za menší poplatek a vratnou zálohu. Děti ze škol a školek při výuce mají možnost půjčení zdarma.

V provozu je také kluziště na náměstí v Žatci

V provozu už je od minulého týdne také kluziště na náměstí v Žatci. To zahájilo již svou devátou sezonu. I ono bude otevřené i během nadcházejících svátků. Po dřívějších „chudých letech“, poznamenaných mnoha omezeními kvůli epidemii Covid-19, je letos situace lepší, a tak se i ke kluzišti v Žatci mohl vrátit stánek s možností nákupu občerstvení pro bruslaře a jejich doprovod.

ČTĚTE TAKÉ: Bruslaři se dočkali: v Žatci už se jezdí, v Podbořanech otevřou kluziště v neděli

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Podbořanech bude i letos, rozhodlo město. Při provozu ale bude nutné hlídat náklady na spotřebu energií při chlazení

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně

(na snímcích: bruslaři v Podbořanech krátce po prvním otevření v nové sezoně. Foto Laurencia Helásková)