Přes lávku u výstaviště už nebude povoleno jezdit na kole. Cyklisté ho musí převést. Nové značky to přikážou od července

Louny – Cyklisté už nebudou moci vjíždět na svých kolech na plochu lávky přes Ohři v Masarykových sadech v Lounech. Vstup na lávku ovšem pro ně nebude zakázán. Pokud ji budou chtít využít a dostat se přes řeku, musí před lávkou na chvíli sesednout z kola a svůj bicykl převést „pěšky“.

Nové značky u lávky přibudou na začátku července

Příslušné dopravní značky se u lávky přes Ohři v oblasti parku a výstaviště objeví nyní v první polovině července. Bude na nich i jasný nápis s textem „Cyklisto, sesedni z kola“. Rada města Loun schválila zavedení tohoto opatření již letos v lednu a nyní na konci června stanovil tuto „místní úpravu provozu“ Městský úřad Louny v nové veřejné vyhlášce. Podle ní začne nové pravidlo v místě platit nejpozději do 15 dnů po zveřejnění vyhlášky. V praxi to bude víceméně hned po instalaci uvedených dopravních značek, jež budou umístěny z obou stran lávky.

Hlavním důvodem pro změnu byla větší bezpečnost na lávce

Hlavním důvodem pro změnu bylo zajištění vyšší bezpečnosti na lávce přes Ohři, která je úzká a prioritně je určena hlavně pro pěší. Cílem bylo zvýšit bezpečnost chodců a eliminovat riziko možných střetů cyklistů a chodců při jejich procházení na lávce. Přes lávku často chodí senioři a zejména také rodiny s malými dětmi, neboť u výstaviště a i v parku na druhém břehu řeky je několik dětských hřišť pro batolata a předškoláky. Rada města schválila tuto změnu letos v lednu. Předtím, loni v prosinci, ji navrhli členové dopravní komise města. V únoru k záměru vydala souhlas i Policie ČR, její dopravní inspektorát v Lounech.

(na snímku nahoře: lávka přes Ohři v parku v Lounech. Foto Miroslav Tomanec)

ČTĚTE TAKÉ: Cyklisto, sesedni z kola! Na lávce v parku v Lounech se už brzy objeví nové značky

ČTĚTE TAKÉ: Přes lávku u výstaviště už nebude možné jezdit na kole. Cyklisté ho budou muset vést

ČTĚTE TAKÉ: Město připravuje opravu lávky přes Ohři v parku u výstaviště