Město Louny pošle příspěvek dvěma pozůstalým dětem. Jejich maminka zemřela při tragédii na fakultě
Louny – Dvě pozůstalé nezletilé děti, jejichž maminka Lenka Hlávková zahynula v prosinci při tragické střelbě v budově Filozofické fakulty UK v Praze, dostanou od města Loun finanční dar určený ke zmírnění těžké situace v jejich rodině. Poskytnutí finančního příspěvku schválilo na konci února zastupitelstvo města Loun. Lenka Hlávková, učitelka hudby a uznávaná vysokoškolská odbornice, se narodila v Lounech a ve městě bydlela až do roku 2010. Letos v létě by jí bylo 50 let.
Město pošle pro dvě děti 100 tisíc korun
Zastupitelstvo schválilo finanční příspěvek 50 tisíc korun pro každé z pozůstalých dětí. Celkem tedy město pošle tragicky postižené rodině 100 tisíc korun. Peníze město poskytne ze svého fondu určeného pro sociální věci a zdravotnictví. Pro poskytnutí příspěvku hlasovalo 26 zastupitelů z celkových 27, přítomných v danou dobu na schůzi. Jeden ze zastupitelů v daný moment nehlasoval.
Příspěvek už v lednu doporučila rada města
Poskytnutí příspěvku už předtím v lednu doporučili členové rady města. Poslat příspěvek pozůstalým dětem navrhl tehdy radní Michal Pehr.
Oblíbená učitelka, maminka i kamarádka
Lenka Hlávková, dívčím jménem Mráčková, se narodila v Lounech v srpnu 1974. Ve městě bydlela až do svých 36 let, pak se přestěhovala do Prahy. Byla to uznávaná česká muzikoložka, pracovala jako ředitelka Ústavu hudební vědy FF UK v Praze. Její práce byla známá mezi hudebními odborníky v Evropě i ve světě, také studenti, kolegové a kamarádi ji hodnotili jako vstřícnou, ochotnou a podporující učitelku a milou a přátelskou ženu. Vyšinutý vrah ji zastřelil na chodbě její milované školy, v tu dobu mířila ke sborovému předvánočnímu zpěvu.
Město vyvěsilo černý prapor
Vzpomínku na docentku Hlávkovou a projevy soustrasti zveřejnilo město Louny na svém webu již loni v prosinci krátce po tragické události. Město tehdy vyvěsilo černý prapor. „Byla laskavá, vlídná, oblíbená, dobrosrdečná. Mnozí s ní máme ve vzpomínkách například i společné zážitky z dětství. Je to hrozná tragédie,“ uvedl tehdy například tajemník Městského úřadu Louny Michael Straka.
(na snímku nahoře: pietní místo po tragické střelbě na Filozofické fakultě UK. Foto Univerzita Karlova Praha)
ČTĚTE TAKÉ: Město Louny poslalo pomoc pro rodiny obětí tragického požáru v Bohumíně