Kam zajít o státním svátku? Kdo rád sportuje, může bruslit i plavat

Louny – Tento týden je tady další státní svátek, děti budou mít „prázdniny“ a dospělí prodloužený víkend. Kdo rád odpočívá při aktivním sportování a rodinných aktivitách, může zajít třeba na Zimní stadion v Lounech, kde bude připraveno veřejné bruslení. Další možností jsou také například plavecké bazény – v Lounech, Postoloprtech i Žatci.

Tento týden se dá jít bruslit hned pětkrát

Zimní stadion na listopad vypsal osmnáct termínů pro veřejné bruslení a z nich hned pět jich je k dispozici tento týden (od 13.11.). Příznivci bruslení mohou na ledovou plochu na stadionu přijít v úterý (17.30-18.30), ve středu (11-12 h), v pátek (13-14.30), v sobotu (14-15.30) i v neděli (15.30-17). Termíny bruslení jsou proměnlivé, správci stadionu je vypisují na každý měsíc zvlášť, časy se musí přizpůsobit i plánům tréninků a zápasů hokejového klubu.

Další možností je plavání

V dalších dvou městech regionu se bruslaři dočkají možnosti zajít na led od prosince. V Podbořanech i v Žatci budou na zimu k dispozici opět mobilní kluziště s ledovou plochou. Podmínky pro provoz v minulých dnech potvrdili radní obou měst. Přímo tento týden o prodlouženém víkendu mohou zájemci o sportování také zajít do plaveckých bazénů v Lounech, Postoloprtech i žatci. Bazény bývají v sezoně standardně otevřené o státních svátcích i o víkendech.

(na snímku nahoře: děti při výuce bruslení na zimním stadionu v Lounech letos v listopadu. Foto Lounská správa sportovních areálů)