Student Sebastian z Loun a Přívlak hrál pacienta v seriálu Sestřičky Modrý kód

Louny, Přívlaky, Praha – Sebastian Klištinec (19) jako kluk bydlel v Lounech, kde chodil do školy a hrál i házenou, jako středoškolák studoval v Kadani, teď žije s rodinou v Přívlakách – vesničce na břehu Ohře nedaleko Žatce. Má rád lyžování, hudbu na klavír, a také herectví. A v tom se mu docela daří: v pondělí se objevil na televizních obrazovkách v jedné z významných rolí v epizodě seriálu Sestřičky Modrý kód.

„Hraju tam pacienta Jakuba Ressnera, ležím v nemocnici, protože při golfu jsem utrpěl vážný úraz oka. Na pokoji jsem s Davidem Hofbauerem, kterého hraje Marek Němec, vedeme řeči o životě a zažíváme různé příhody. David je lékař, teď je ale v roli pacienta. Od počátku celého seriálu Modrý kód je to jedna z jeho hlavních postav,“ popsal Sebastian Klištinec.

Natáčelo se v září, byla legrace

Natáčení tohoto dílu probíhalo v září, zabralo přibližně jedno dopoledne. „Uteklo to rychle, bylo to nezapomenutelné, příjemná atmosféra při práci s pohodovými lidmi. S Markem Němcem jsme zažívali veselé chvíle, spousta hlášek z jeho strany byla improvizovaná, nebyly ani ve scénáři. Naše dialogy jsou plné černého humoru a narážek na moje oko, o které jsem přišel,“ uvedl Sebastian. Jeho postava pro nejbližší díly zatím nemá naplánované pokračování a zůstává tedy jen ve 20. epizodě seriálu.

Ochotník v Divadle Navenek v Kadani

Jak se vlastně Sebastian dostal k herectví? „Poprvé jsem zjistil, že mě to hodně baví, v deváté třídě základní školy. Na školní akademii jsem hrál postavu Arnošta z Pardubic v Noci na Karlštejně. Lidé, kteří to viděli, mě chválili, že se mi prý výkon povedl. Když jsem byl na gymnáziu v Kadani, ve druhém ročníku jsem nastoupil do ochotnického Divadla Navenek, hned brzy na začátku dostal jednu z hlavních rolí, a tam se opravdu probudil můj zájem o herectví s přáním, že bych to chtěl zkoušet i dál. Nikdy předtím jsem nechodil do žádného kroužku, ZUŠ ani jiné přípravy, moje první zkušenosti mi dalo až ochotnické divadlo, které mi i dál stále dává velkou školu hereckého života,“ říká Sebastian Klištinec.

Kromě seriálu i role v připravovaném filmu

V roce 2017 se zaregistroval do castingové agentury a v září téhož roku poprvé zkoušel i hereckou práci před kamerou. Bylo to právě v seriálu Modrý kód. „Tehdy jsem tam hrál jako komparzista – jednoho z pacientů, který se předávkoval nějakou drogou,“ vzpomíná Sebastian. A Modrý kód není jeho jediná zkušenost s natáčením. Mladý začínající herec bude hrát také jednu z vedlejších rolí v novém filmu Kam motýli nelétají, který se teprve připravuje k uvedení. Film se natáčel letos na jaře v Kadani a na Moravě. Hrají v něm například i Jaroslav Dušek nebo Simona Babčáková. „V tomhle případě trvalo natáčení asi osm dní, bylo dost zajímavé, natáčelo se v Kadani, kde to dobře znám, i třeba různé dramatické scény v noci v lese nebo v jeskyních. A moje role je tentokrát role záporáka,“ prozradil Sebastian. Film má být uveden do kin příští rok.

Chtěl bych se herectvím uživit

Jaké další koníčky a cíle má sympatický mladý herec? „Z koníčků je toho hodně. Rád hraji na klavír, jezdím lyžovat, mám rád i túry po horách, i když se na ně nedostanu moc často. Doma máme čtyři kočky a dva psy, takže od dětství mám rád zvířata. Mám rád ale i hodně lidí a pestrý život kolem sebe, jsem výrazně extrovertní povaha. Pokud by se mi podařilo být herec v takovém měřítku, že by mě to uživilo jako profese, tak to by mě bavilo, to bych chtěl. Takový je asi můj cíl a sen. Mám rád citát – pokud se tvému snu lidé nesmějí, pak není dost velký. Tím se řídím a věřím, že se mi můj cíl snad jednou splní,“ říká Sebastian Klištinec, který má devítiletou sestru a studuje pedagogickou fakultu na Karlově univerzitě v Praze.

(Na hlavním snímku nahoře je Sebastian s herci Markem Němcem a Adélou Gondíkovou při natáčení seriálu Sestřičky Modrý kód. Všechny fotografie jsou z archivu Sebastiana Klištince)