Zahájení výroby v Podbořanech u firmy Nemak se blíží. Společnost ale odložila schůzku pro veřejnost, nový termín bude ještě upřesněn

Podbořany – Článek o nové továrně firmy Nemak v Podbořanech, blížícím se brzkém zahájení výroby a už probíhajícím náboru zaměstnanců, který jsme publikovali minulý týden, vzbudil velký zájem čtenářů a za pár dní se zařadil mezi vůbec nejčtenější příspěvky v letošním roce. Někteří lidé poté i následně telefonovali nebo psali do naší redakce a ptali se na další podrobnosti i na to, jak mohou získat pracovní místo u uvedené firmy. Zaměstnanců v podbořanském závodě plánuje firma Nemak přijmout až kolem sto padesáti.

Schůzku s už avizovaným termínem firma v pátek zrušila

Aktuálně se situace trochu změnila v tom, že firma Nemak v pátek (24.3.) zrušila už avizovanou schůzku se širokou veřejností, která měla podle původně oznámených informací proběhnout ve čtvrtek 30. 3. Záměr firmy rozjet provoz nové továrny a přijmout více než sto pracovníků z regionu však nadále platí. Schůzka pro veřejnost v areálu firmy Nemak v průmyslové zóně Alpka proběhne v náhradním termínu, jen o pár dní či týdnů později. Zájemci o práci se však mohou firmě hlásit už nyní, potřebné kontakty a informace najdou například ZDE přímo na jejích stránkách.

Nový termín se bude teprve určovat

Schůzka byla zrušena a odložena na jiný termín zejména kvůli bezpečnosti účastníků, kterých se očekává větší počet. „V areálu firmy Nemak proběhlo v posledních dnech navážení materiálu a určité úpravy a kvůli tomu by se mohly vyskytnout problémy s bezpečností návštěvníků, oznámila městu sama firma. Společnost Nemak pak ještě zjišťovala, zda narychlo nenajde pro schůzku se širokou veřejností jiné vhodné větší prostory k prezentaci firmy a výměně dalších informací s návštěvníky, ale nakonec toto nevyšlo. V nejbližších dnech určíme jiný vhodný náhradní termín ve spolupráci mezi firmou a městem,“ vysvětlila na dotaz naší redakce Martina Bláhová, vedoucí odboru investic Městského úřadu Podbořany.

Firma znovu oživí opuštěný areál, plánuje zaměstnat až 150 lidí

Nemak oznámil záměr rozjet výrobu v Podbořanech loni na podzim. Využije k tomu areál s halou, který v roce 2015 opustila italská firma, vyrábějící chladničky Candy. Před halou už vlají vlajky se symbolem Nemaku, na parkovišti stojí desítky aut, je vidět, že start továrny v průmyslové zóně Alpka s novým provozovatelem se pilně připravuje. Firma Nemak vznikla v roce 1979 v Mexiku a nyní už má 36 výrobních závodů v šestnácti zemích světa. Vyrábí komponenty pro automobilový průmysl a v Podbořanech má vytvářet schránky na bateriové články pro nová auta na elektřinu, tzv. elektromobily, od značky Mercedes. V ČR bude mít firma Nemak nyní dva závody. Jeden už pracuje necelých dvacet let v Havrani u Mostu a druhý nyní bude startovat v Podbořanech.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech rozjíždí výrobu nová továrna Nemak. Přijme až 150 lidí. Své plány teď představí veřejnosti na schůzce

(na snímcích: nová továrna firmy Nemak, která se chystá na rozjezd v Podbořanech. Foto Libor Želinský)