Zahájení výroby v Podbořanech u firmy Nemak se blíží. Společnost ale odložila schůzku pro veřejnost, nový termín bude ještě upřesněn

Podbořany – Článek o nové továrně firmy Nemak v Podbořanech, blížícím se brzkém zahájení výroby a už probíhajícím náboru zaměstnanců, který jsme publikovali minulý týden, vzbudil velký zájem čtenářů a za pár dní se zařadil mezi vůbec nejčtenější příspěvky v letošním roce. Někteří lidé poté i následně telefonovali nebo psali do naší redakce a ptali se na další podrobnosti i na to, jak mohou získat pracovní místo u uvedené firmy. Zaměstnanců v podbořanském závodě plánuje firma Nemak přijmout až kolem sto padesáti.

Schůzku s už avizovaným termínem firma v pátek zrušila

Aktuálně se situace trochu změnila v tom, že firma Nemak v pátek (24.3.) zrušila už avizovanou schůzku se širokou veřejností, která měla podle původně oznámených informací proběhnout ve čtvrtek 30. 3. Záměr firmy rozjet provoz nové továrny a přijmout více než sto pracovníků z regionu však nadále platí. Schůzka pro veřejnost v areálu firmy Nemak v průmyslové zóně Alpka proběhne v náhradním termínu, jen o pár dní či týdnů později. Zájemci o práci se však mohou firmě hlásit už nyní, potřebné kontakty a informace najdou například ZDE přímo na jejích stránkách.

Nový termín se bude teprve určovat

Schůzka byla zrušena a odložena na jiný termín zejména kvůli bezpečnosti účastníků, kterých se očekává větší počet. „V areálu firmy Nemak proběhlo v posledních dnech navážení materiálu a určité úpravy a kvůli tomu by se mohly vyskytnout problémy s bezpečností návštěvníků, oznámila městu sama firma. Společnost Nemak pak ještě zjišťovala, zda narychlo nenajde pro schůzku se širokou veřejností jiné vhodné větší prostory k prezentaci firmy a výměně dalších informací s návštěvníky, ale nakonec toto nevyšlo. Vhodný náhradní termín ve spolupráci mezi firmou a městem bude určen později,“ vysvětlila na dotaz naší redakce Martina Bláhová, vedoucí odboru investic Městského úřadu Podbořany.

Firma znovu oživí opuštěný areál, plánuje zaměstnat až 150 lidí

Nemak oznámil záměr rozjet výrobu v Podbořanech loni na podzim. Využije k tomu areál s halou, který v roce 2015 opustila italská firma, vyrábějící chladničky Candy. Před halou už vlají vlajky se symbolem Nemaku, na parkovišti stojí desítky aut, je vidět, že start továrny v průmyslové zóně Alpka s novým provozovatelem se pilně připravuje. Firma Nemak vznikla v roce 1979 v Mexiku a nyní už má 36 výrobních závodů v šestnácti zemích světa. Vyrábí komponenty pro automobilový průmysl a v Podbořanech má vytvářet schránky na bateriové články pro nová auta na elektřinu, tzv. elektromobily, od značky Mercedes. V ČR bude mít firma Nemak nyní dva závody. Jeden už pracuje necelých dvacet let v Havrani u Mostu a druhý nyní bude startovat v Podbořanech.

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech rozjíždí výrobu nová továrna Nemak. Přijme až 150 lidí. Své plány teď představí veřejnosti na schůzce

(na snímcích: nová továrna firmy Nemak, která se chystá na rozjezd v Podbořanech. Foto Libor Želinský)