Sobota bude patřit zvířatům. Chovatelé v Podbořanech slaví 75 let a pořádají výstavu

Podbořany – Sedmdesát pět let od svého založení letos završila organizace Českého svazu chovatelů v Podbořanech. Oslavit výročí může s chovateli každý zájemce už tento víkend – při velkolepé tradiční podzimní výstavě drobného zvířectva v areálu ČSCH v Mírové ulici. A slavit se bude nejen se zvířaty, ale i s dobrým jídlem. Návštěvníci se mohou těšit například i na svíčkovou, klobásy nebo zvěřinový guláš.

Výstava je i soutěžní a prodejní

Výstava bude přístupná pro veřejnost v sobotu (14. 10.) od 8 do 14 hodin. Lidé budou moci vidět králíky, drůbež, holuby, ale také exotické ptáky. Pořadatelé budou v areálu přítomni už od čtvrtka. „Ve čtvrtek bude probíhat přejímka zvířat, v pátek potom odborné posuzování pro soutěže, diplomy a poháry. Výstava bude spojena i možností nákupu některých chovných zvířat. Lidé se mohou těšit i třeba na občerstvení nebo tombolu,“ informoval Bohuslav Potůček, jednatel ČSCH Podbořany.

Čtyři desítky členů

Aktuálně má ČSCH Podbořany zhruba čtyřicet registrovaných členů, jsou mezi nimi chovatelé jak z Podbořan, tak i z dalších blízkých okolních regionů, například i z Kadaňska či Žatecka.

Zvěřinový guláš a domácí svíčková

Výstava bude pro návštěvníky otevřena v sobotu v 8 hodin. Areál chovatelů je v Mírové ulici v blízkosti nedávno otevřené prodejny Norma. Dospělí zaplatí symbolické vstupné 40 Kč, děti a senioři mají prohlídku chlupáčů a opeřenců bezplatnou. „V patře bude připraveno i chutné občerstvení, například klobásy z udírny, domácí svíčková, zvěřinový guláš z daňka, nebo také moravské koláče ke kávě,“ připomněla další zajímavost a „lákadlo“ Hana Oktábcová z turistického a informačního centra v Podbořanech.

(na snímku nahoře: výstava zvířat v Podbořanech v roce 2022. Foto ČSCH Podbořany)