Seniorům z Podbořan, kteří žijí sami, přivezou nákupy strážníci. V domově seniorů ve městě platí krizový plán kvůli výskytu Covidu

Podbořany – Senioři v Podbořanech, kteří žijí sami a nemají v blízkosti příbuzné či jiné lidi, již by jim mohli pomoci, mohou požádat radnici o pomoc s nákupy potravin a hygienických potřeb. Město tím vychází vstříc obyvatelům v seniorském věku, aby je zbavilo nutnosti vycházení a uchránilo před rizikem nakažení virem Covid-19.

Podbořanská radnice zveřejnila nabídku s naléhavou výzvou v pátek. „Opatření bude trvat určitě několik týdnů, minimálně to bude po dobu, kdy platí stav nouze vyhlášený vládou. Vyzýváme všechny seniory, aby neopouštěli své domovy s výjimkou nezbytně nutných případů. Nákupy jim rádi zajistíme. Je třeba nepodceňovat situaci a nevystavovat sebe a své blízké riziku virového onemocnění,“ uvedla Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru Městského úřadu Podbořany.

Stačí jen zavolat, nákup přivezou strážníci

S rozvozem nákupů, které si senioři objednají, budou pomáhat strážníci městské policie. Senioři, kteří potřebují pomoci s nákupem nebo i jinými potížemi, mohou zavolat na telefon 777 214 105 nebo 777 214 335, kde jim poradí sociální pracovnice městského úřadu.

V domově seniorů měl jeden pracovník pozitivní test

Složitější situaci než obvykle mají nyní i senioři žijící pohromadě v Domově pro seniory v Podbořanech. Jeden z pracovníků tam v týdnu měl pozitivní test na Covid-19. Hygienici následně nařídili testovat všechny další zaměstnance a obyvatele domova. „Výsledky testů budeme mít k dispozici během víkendu. Potom zdravotníci rozhodnou o dalším postupu. Spolupracujeme s lékaři i s krajskou hygienickou stanicí. Péči o klienty zvládáme, všem je věnována náležitá činnost a pozornost. V domově jsou zavedena opatření podle krizového plánu, byl zcela omezen pohyb a kontakty osob uvnitř domova,“ popsal situaci Kamil Hajný, ředitel Domova pro seniory Podbořany.

V září platila karanténa i pro radnici a ZUŠ

V Podbořanech v závěru září měl pozitivní test na Covid-19 jeden z pracovníků městského úřadu a krátce předtím i jeden z učitelů na Základní umělecké škole. Podrobněji jsme o tom psali ZDE.

(Ilustrační foto nahoře: pixabay.com)