Letní kino v Podbořanech startuje už tento týden. Lidé mohou opět vidět filmy na koupališti

Podbořany – Se začátkem prázdnin rozjíždí svou sezonu i „letní kino“ v Podbořanech, v posledních letech stále oblíbenější. Filmy pod širým nebem mohou lidé vidět po setmění v areálu městského koupaliště. Zatímco dříve se promítalo přibližně od poloviny července, letos pořadatelé startují ještě víc „zostra“: první představení je připraveno již na tento týden, v pátek večer (28.6.), ještě v den školního vysvědčení.

Promítat se bude vždy v úterý a v pátek

„Promítat se bude po celé prázdniny, vždy v úterý a v pátek. V červnu a v červenci je začátek promítání od 22 hodin, vstupenky u pokladny je možné si koupit hodinu před začátkem představení,“ informoval Karel Fiala, kulturní pracovník Městského úřadu Podbořany. Filmy se promítají pomocí moderní digitální technologie e-cinema, doplnil.

V červenci mohou lidé vidět devět nových filmů

V pátek mohou lidé přijít na nový francouzský film s názvem Havěť, z hlediska žánru je to horor. V červenci bude postupně následovat dalších devět filmů, mezi nimi bude i mnoho českých novinek. Diváci se mohou těšit například na snímky Zápisník alkoholičky, Aristokratka ve varu, Sladký život, Zahradníkův rok, nebo také Kung Fu Panda 4 a mnoho dalších.

V provozu je i letní kino v Žatci a amfiteátr v Lounech

Od počátku června je v provozu již také letní kino v Žatci, tam se promítá každý večer po celé prázdniny vždy od čtvrtka do neděle. Filmy pod širým nebem je možné vidět také v Lounech v amfiteátru na výstavišti; tam probíhají představení většinou v pátek, obvykle zhruba jednou za dva týdny.

(na snímku nahoře: letní kino na koupališti v Podbořanech, příprava na novou sezonu. Foto Karel Fiala)