Koncert, divadlo, tábor šermířů. Na zámku jsou připraveny slavnosti hned na první víkend prázdnin

Krásný Dvůr, Podbořansko – Sotva skončilo natáčení populárního pořadu Sedm pádů Honzy Dědka a na zámku v Krásném Dvoře už je připraven další pestrý program hned na první prázdninový víkend. Lidé mohou přijít tuto sobotu a neděli (1. a 2. 7.) na Slavnosti Jana Rudolfa Černína. Velká část programu bude probíhat na nádvoří, kam je vstup bezplatný. Platit se bude jen za prohlídku zámku v interiérech nebo za některá kulturní představení – hudební koncert a divadlo.

Vstup na jarmark na nádvoří je bezplatný

Na nádvoří zámku bude probíhat staročeský jarmark v sobotu i v neděli vždy od 10 do 17 hodin. V zámeckém parku budou ve stejném čase zase tábořit šermíři a předvedou občas i prvky svého umění. Děti se mohou těšit na projížďky s koňmi, výtvarné dílny, divadlo nebo soutěže. V interiérech zámku budou návštěvníky provázet průvodci v rolích historických postav.

Slavnosti připomínají památku Jana Rudolfa Černína

V altánku Gloriet proběhne v sobotu od 18 hodin koncert dvou umělkyň Věry Binarové a Any Brateljevič. Hrát budou na violu a harfu, koncert má název Sólo pro violu. Slavnosti připomínají památku Jana Rudolfa Černína, jednoho z majitelů zámku, který ke konci 18. století se výrazně zasadil o stavební úpravy zámku a především o velký rozvoj nově založeného rozlehlého krajinářského zámeckého parku. Zámek je národní kulturní památkou, při prohlídkách mohou návštěvníci s průvodcem v interiéru zavítat do osmnácti místností.

(ilustrační foto nahoře: správa Státního zámku Krásný Dvůr)