Na výstaviště v Lounech se nastěhují dinosauři, potom se přesunou také do Žatce

Louny, Žatec – Výstaviště v Lounech po poslední výstavě o autech znovu ožije, tentokrát se do něj chystají dinosauři. Usídlí se v areálu spolu se svými průvodci na čtyři dny hned na počátku června. Potom o týden později, od 8. června, se vydají také za zájemci do Žatce.

V Lounech i v Žatci jsou vždy čtyři představení

Jde o projekt s názvem Cestování s dinosaury, který putuje celou Českou republikou. V posledních dnech v průběhu května nabízel zajímavou zábavu divákům v blízkých regionech například v Kladně, Novém Strašecí či Rakovníku. Po neděli budou moci vidět dinosaury i spolu s mláďaty, kteří jsou pohybliví a vypadají úplně jako živí, také děti a jejich rodiny v Lounech. V areálu výstaviště se „dinosauři“ a jejich tým představí od čtvrtka 1. června do neděle 4. června. „Ve čtvrtek a v pátek začíná interaktivní zábavné i poučné představení do 17 hodin, v sobotu od 14 a v neděli od 11 hodin,“ informovali pořadatelé.

Zajímavý i trochu napínavý zážitek pro děti

Na další týden se pak tým přesune do Žatce a zájemci ho budou moci navštívit v Malínské ulici – na prostranství, kam dříve občas jezdily i cirkusy. Představení budou probíhat podle stejného systému a ve stejných časech od čtvrtka do neděle (8. – 11. června). Projekt je určen hlavně pro děti a mládež, u kterých dokáže vzbudit velký zájem, zvědavost a místy i napínavý zážitek. Kdo by chtěl zkusit štěstí a vyhrát volné vstupenky, může tak učinit u pořadatelů na jejich stránce na Facebooku, kde se dají „vysoutěžit“ volné lístky na obě uvedená místa.

Někteří mají až šest metrů

Dinosauři oslovují hlavně děti a mládež, pořadatelé „ve zvěřinci“ mají představitele zhruba deseti živočišných druhů, mezi nimi jsou například i mláďata líhnoucí se z vajec. Děti, zvláště ty větší, které si už nebojí, si na některé tvory mohou i sáhnout. Představení evokuje autentickou atmosféru druhohor. „Někteří ještěři měří až šest metrů a musí je ovládat operátoři,“ vysvětlila už loni v Táborském deníku Kristýna Alešová, členka týmu projektu, která je vzděláním antropoložka a k historii a vývoji živých tvorů včetně člověka má tedy blízko. Zážitek s dinosaury v Lounech či Žatci může být poutavým a neobvyklým dárkem ke dni dětí nebo třeba už k blížícím se prázdninám.

(na snímcích: ještěři při některých ze svých vystoupení. Foto: Cestování s dinosaury)