Milovníci léta se dočkali. Koupaliště v Lounech otvírá hned v pondělí – tradičně 1. června
Louny – Milovníci plavání, tobogánů, opalování a další letní zábavy a odpočinku u vody a u bazénů se po roce zase dočkali; městské koupaliště v Lounech zahájí novou sezonu už po neděli – jako tradičně to bude 1. června. Koupaliště pak bude pro návštěvníky otevřeno každý den až do konce letních prázdnin. V červnu a červenci je provozní doba 10–20 hodin a v srpnu 10–19 hodin.
Sekání, čištění, dlaždice…
Už ke konci dubna se rozjely letošní první přípravné práce v rozlehlém areálu koupaliště, čistily se vnitřky bazénů, opravovaly se případné uvolněné dlaždice, začala také série sekání trávníků na celé velké ploše. V současnosti už je v bazénech i voda, napouštění zahájili pracovníci Lounské správy plaveckých areálů zhruba v polovině května.
Příští týden má být kolem 25 stupňů, ale občas možná sprchne
Příprava probíhá i v dalších prostorech a zařízeních v okolí bazénů a trávníků – například v bufetu a restauraci s venkovním posezením, v indiánské vesničce určené hlavně pro děti, na hřišti pro plážový volejbal a i u dalších prvků. Příští týden podle nynějších předpovědí by se teploty měly držet přibližně kolem 25 stupňů a jen sluníčka bude oproti současnosti o něco méně a občas by mělo „sprchnout“. I tak by se ale první červnový týden pro milovníky plavání na koupališti v Lounech měl z hlediska počasí celkem vydařit. „Otvíráme hned v pondělí ráno, koupaliště je pěkné, čisté, vše je pečlivě připravené, už se všichni na sezonu a na návštěvníky těšíme,“ uvedl Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů.
(na snímcích: přípravy na koupališti v Lounech ve druhé polovině května. Foto Jan Macháček)




