Ještě lepší sportování na hřišti v Hřivčicích: přibude koš na basket i betonový stůl na ping-pong

Peruc, Hřivčice – Návštěvníkům dětského hřiště a odpočinkového areálu ve Hřivčicích se bude skvěle sportovat, nově se na hřišti v nejbližších týdnech objeví betonový stůl na ping-pong a také konstrukce s košem na basketbal. Každý z těchto nových prvků bude stát kolem dvaceti tisíc korun, nákup schválila nyní na začátku května rada městyse Peruc.

Sportovní prvky koupí obec na e-shopu

Betonový stůl na stolní tenis i basketbalovou konstrukci pořídí městys Peruc formou nákupu na objednávku z e-shopu, schválili pro obce zatím docela neobvyklý postup členové rady. Objednání zařídí místostarostka Peruce Lucie Drobná. Na hřišti nejen ve Hřivčicích, ale také i ve vsi v nedalekých Telcích přibude i několik nově pořízených betonových laviček, odpadkové koše a stojany se sáčky na psí exkrementy, jejichž nákup rovněž schválila rady městyse. Nově koupených laviček pro obě vesnice bude celkem sedm, každá z nich stojí zhruba 4200 korun.

Pěkné sportovní hřiště slouží lidem už 12 let

Hřivčice jsou jednou z místních částí pod správou městyse Peruc. Aktuálně v nich žije zhruba 250 obyvatel, v celé Peruci včetně všech místních částí (kterých je celkem osm) je to přibližně desetinásobek. Moderní dětské a sportovní hřiště ve Hřivčicích bylo vybudováno v roce 2011, poprvé otevřeno pro veřejnost bylo týž rok v červnu. Od té doby slouží dětem i dospělým ke sportování, hře, odpočinku i jako dějiště mnoha rodinných a společenských akcí, například pouštění draků, dětským dnům, halloweenu a podobně. Aktuálně nyní o víkendu (13.5.) tam probíhá veselá „psí olympiáda“, při níž soutěží děti společně se svými pejsky.

ČTĚTE TAKÉ: Setkali jsme se třikrát, vždycky v Opočně. Josef Somr byl velmi milý, skromný a přátelský člověk, vzpomíná na hereckou legendu fotograf z Peruce

ČTĚTE TAKÉ: Novým starostou v Peruci je Jan Vnouček. Místostarostkou se stala Lucie Drobná

ČTĚTE TAKÉ: V Peruci začnou opravy v knihovně. Její vedoucí dostala ocenění a je mezi nejlepšími knihovníky v Ústeckém kraji

(ilustrační foto: obec Smrčná a Střední škola polytechnická Brno)