První ročník se vydařil a teď už se fanoušci mohou těšit na další. Pořadatelé připravují opět nářez v Lužné u Rakovníka

Rakovnicko, Lounsko – Loňská premiéra se vydařila a do Lužné u Rakovníka na nový festival vyrazily stovky spokojených fanoušků. Radost měli i pořadatelé, a tak se nyní pilně připravuje už druhý ročník. Milovníci tvrdší hudby si dají dostaveníčko opět v pěkném přírodním areálu u fotbalového hřiště v Lužné u Rakovníka. Loni byl festival jen v sobotu, ale letos dostanou návštěvníci „nášup“: akce Dead Shall Rise bude dvoudenní a fanoušci se už nyní mohou těšit na předposlední prázdninový víkend – 23. a 24. srpna.

Lužná se stane metalovým infernem

„Startovat budeme v pátek 23. srpna v 16 hodin, kdy se otevřou vrata areálu pro fanoušky. První kapela začíná hrát od 17.30 hodin. V sobotu pak koncerty s pořádným nářezem začínají od 13 hodin. Lužná u Rakovníka se stane metalovým infernem pod palbou kapel preferujících tvrdou muziku. Už teď se těšíme,“ informoval za tým pořadatelů Vít „Květák“ Malý, který sám hraje v jedné z účinkujících kapel.

Vystoupí 21 metalových kapel

Fanoušci se letos mohou těšit na 21 metalových kapel, mezi nimi jsou i některé ze zahraničí, například z Polska, Slovenska či Španělska. Svůj hudební „nářez“ budou pumpovat lidem do žil soubory Debustrol, Squash Bowels, Teething, Hellfuck, Jig AI, Boneyard, Isacaarum, Ad Acta, Choked by Own Vomits, Sperm of Mankind, Cuttered Flash, Vulvathrone, Refore, Pure, Faust, Kaosquad, Force of Hell, Bowell Fuck, Space Hamster, Incarnate, Destroy.

Areál je v příjemném stínu, letní slunce a vedro nevadí

Návštěvníci se mohou těšit také na dostatek stánků s občerstvením, velký sortiment alko i nealko nápojů, svěží pivo Bakalář, chutné klobásy, párky, guláš a mnoho dalších lahůdek. Areál s pódiem a lavičkami, který je součástí fotbalového hřiště, je dobře zastíněn díky vysokým stromům, a tak v něm bude příjemné klima, i kdyby ke konci prázdnin zrovna panovalo slunečné počasí a tropická vedra.

Mladí lidé mají výraznou slevu na vstupném, děti do 14 let neplatí nic

Vstupenky určené pro předprodej už jsou téměř vyprodané, ke konci června zbývalo prodat už jen posledních 15 těchto lístků z předprodejové „várky“. Další vstupenky budou k dispozici na místě až v den konání festivalu. Pořadatelé se také snaží zapojit do festivalu i mladší ročníky návštěvníků, a tak rozhodli, že děti do 14 let budou mít vstup bezplatný a mladí lidé ve věku 15–19 let si budou moci koupit zvýhodněnou výrazně levnější vstupenku – Teenager pas.

Návštěvníci mohou přespat ve stanu bezplatně

Lužná u Rakovníka má dobré spojení se světem jak autobusem, tak i vlakem, do obce jezdí i Pražská integrovaná doprava. Kdo by chtěl na místě hudebního setkání přespat, žádný problém: stejně jako loni bude v blízkosti připraven prostor pro stanové městečko. Stan je potřeba přivézt si s sebou vlastní. Možnost přespání ve stanu je bezplatná, tato služba je už „v ceně vstupenky“. Všechny potřebné informace najdou zájemci na webových stránkách festivalu ZDE, nebo také na jeho facebookovém profilu.     (PR)

(na snímcích: spokojení fanoušci při loňském ročníku metalového festivalu v Lužné u Rakovníka a na konci plakátek s pozvánkou na letošek. Foto archiv pořadatelů)