České pivo a chmel se ukázaly v čínské Šanghaji, na místě byli i odborníci ze Žatce

Žatec, ČR – Veletrhu v čínské Šanghaji, vzdálené od České republiky skoro 8 tisíc kilometrů, se na přelomu jara a léta zúčastnili také zástupci města Žatce. Konkrétně šlo o odborníky ze společnosti Bohemia Hop, tedy z oboru chmelařství a pivovarnictví a zejména z oblasti obchodu s potřebnými komoditami. V Šanghaji probíhal mezinárodní veletrh týkající se právě chmele a piva.

Tři dny věnované pivu přilákaly 35 tisíc lidí

„Veletrh s názvem Craft Beer China Conference & Exhibition trval tři dny a přilákal přes 35 tisíc návštěvníků. Představilo se na něm 110 vystavovatelů a více než 200 menších pivovarů. Stánek ze Žatce a České republiky mimo jiné předvedl chmelařské odrůdy Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant, Kazbek a další, u piva to byla například značka Budějovický Budvar,“ informovali zástupci společnosti Bohemia Hop.

Odborníci ze Žatce byli i na setkání v japonském Sapporu

Ještě o pár týdnů dříve v průběhu jara se odborníci z českého a žateckého chmelařství zúčastnili také setkání v japonském Sapporu, které pořádalo Ministerstvo zemědělství ČR a český konzulát v Japonsku. Setkání bylo určeno pro japonské pivovary, z nichž velká část používá k výrobě piva český chmel. Mezi hosty byli předseda družstva Chmelařství Žatec Zdeněk Rosa nebo obchodní ředitel Bohemia Hop Vladimír Šeretka.

ČTĚTE TAKÉ: Lounsko a Žatecko 2339 hektarů, Rakovnicko 1339 hektarů, Chomutovsko 15 hektarů. Do pěstování chmele se zapojuje deset okresů v ČR

(na snímcích: veletrh v Číně s českými zástupci a dole setkání v japonském Sapporu. Foto Bohemia Hop Žatec)