Kryté bazény na léto zavírají. Nejkratší přestávku bude mít plavecká hala v Lounech – jen jeden měsíc

Louny, Žatec, Postoloprty – Se začátkem prázdnin přichází tradiční letní odstávka krytých plaveckých bazénů kvůli technologické údržbě. Plavecká hala v Lounech i bazén v Žatci budou pro veřejnost uzavřeny od soboty 1. července. Bazén v Postoloprtech má zavřeno již od pondělí 26. 6. Zájemci o plavání a osvěžení v prvních dvou uvedených městech si mohou zajít zasportovat přes léto do areálu městských koupališť, která jsou v provozu již od června.

Hala v Lounech bude zavřená jenom v červenci

Nejkratší dobu uzavírky bude mít plavecká hala v Lounech, a to jen jeden měsíc. „Hala bude pro veřejnost zavřená po celý červenec. Po roce potřebujeme udělat odbornou kontrolu a případně potřebnou úpravu všech technických zařízení. Milovníci vody a plavání mohou v Lounech po celé léto využít městské koupaliště, které rovněž provozuje naše organizace,“ uvedl Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů. Krytá hala v Lounech znovu otevře již 1. srpna. Z měst v našem okrese je nejnovější, vybudována byla v letech 2019-2020 a milovníkům plavání slouží od září 2020.

V Žatci je uzavírka celé letní prázdniny

Bazén v Žatci bude mít nyní uzavírku tradičně po celé prázdniny, tedy v červenci i v srpnu. Provozuje ho Obchodní akademie Žatec, ale slouží běžně i veřejnosti, protože byl vybudován s velkou finanční podporou města, a to už v roce 1996. Kdo si chce v něm ještě tento týden stihnout zaplavat, šanci má jen do pátku (30.6.), potom bazén znovu otevře až v září s novým školním rokem. Lidé v Žatci stejně jako v Lounech však mají přes léto k dispozici v blízkosti řeky Ohře také městské koupaliště, v posledních letech stále průběžně modernizované a vylepšované.

V Postoloprtech znovu otevřou bazén 12. září

Nejdelší uzavírku bude mít plavecký bazén v Postoloprtech, který je u lidí ve městě i okolí rovněž velmi oblíben. „Letní technologická odstávka bazénu letos začala již 26. června a potrvá až do 11. září. Potom hned bazén po kontrole a případných opravách znovu otevřeme pro návštěvníky,“ uvedla Iveta Petřivalská, jednatelka společnosti Služby města Postoloprty.

(na snímcích: nyní v červnu v posledních dnech končícího školního roku do plavecké haly v Lounech ještě pravidelně chodily děti ze škol a školek k výuce plavání, teď se však hala na jeden měsíc zavře kvůli každoroční nutné letní technické údržbě. Foto Městská plavecká hala Louny)