Koupaliště v Lounech a Podbořanech už mají otevřeno. Žatec se připojí až za dva týdny

Louny, Podbořany – Provozovatelé městských koupališť v Lounech i Podbořanech ukázkově zareagovali na slunečné teplé počasí, které přišlo už v závěru května, a letní sportovní areály s možností vykoupání a odpočinku otevřeli ve svých městech hned od 1. června. Udělali tak radost i dětem, symbolicky i přímo v den jejich svátku. V Žatci ještě probíhají přípravné práce, tamní koupaliště má pro veřejnost poprvé otevřít až 16. června.

Obě koupaliště jsou otevřena denně od 10 do 20 hodin

Obě již fungující koupaliště, v Lounech i Podbořanech, mají nyní i shodnou provozní dobu – od 10 do 20 hodin. Až od srpna, na poslední prázdninový měsíc, bude areál v Lounech zavírat vždy v 19 hodin, otvírací doba se tedy o jednu hodinu zkrátí. V Lounech aktuálně platí základní celodenní vstupné pro dospělého návštěvníka 90 korun, děti do 15 let a také senioři platí 70 korun. Pokud někdo přijde jen na dopoledne (10-12 hodin) nebo pak na pozdější odpoledne (po 15. hodině), sazba vstupného je v těchto časech o něco nižší.

Indiánská vesnička a možnost platby kartou

V areálu lounského koupaliště mohou návštěvníci nově platit platební kartou, dalšími novinkami jsou například vylepšené dětské hřiště s novými herními prvky nebo také „indiánská vesnička“, kde je možnost i ubytování ve velkých indiánských stanech, třeba pro skupiny ze školních výletů, příměstských táborů, sportovních soustředění mládeže a podobně.

Pirátská loď na hřišti

Stejně jako v Lounech otevřelo své brány 1. června v 10 hodin také koupaliště v Podbořanech. „Napouštění bazénů trvalo přibližně tři dny, další přípravné práce v celém areálu pak přibližně měsíc. Přidali jsme i jeden prvek pro děti na dětském hřišti – nově je tam pirátská loď. Jsme rádi, že koupaliště už je připravené a otevřené a hned o prvním červnovém víkendu už můžeme vítat první návštěvníky, takže ať si ho hlavně děti mohou užít co nejdéle, aspoň celé tři letní měsíce,“ uvedl na dotaz naší redakce Petr Ulke, tradiční provozovatel koupaliště v Podbořanech, který je od podzimu také novým místostarostou Kryr.

Kemp a letní kino

Celodenní vstupné pro dospělého návštěvníka v Podbořanech je za 50 korun, děti a senioři platí 25 korun. Kdo přijde až po 17. hodině, pro toho platí „večerní sleva“ 25 korun a děti a senioři jen 10 korun. Zajímavostí je možnost ubytování v kempu pro hosty z větší dálky nebo lidi na dovolené; kemp je hned vedle areálu koupaliště. Dalším zajímavým doplňkem je také prázdninové promítání letního kina v několika termínech během července a srpna večer po setmění rovněž v prostorách koupaliště.

V Žatci plánují otevření na 16. červen

V Žatci koupaliště zatím ještě otevřené není, město a technická správa připravují jeho start na pátek 16. června. Základní celodenní vstupné pro dospělého má být letos 100 korun a děti a senioři budou platit 80 korun, informoval Tomáš Kassal, tiskový pracovník města Žatce.

(na snímku nahoře: děti v Podbořanech při jedné z minulých sezon. Foto Městské koupaliště Podbořany)