Podbořanské letní slavnosti jsou tady! Zábava je připravena na pátek i sobotu

Podbořany – Pár dní po letním slunovratu, s nímž už začíná skutečné léto, to je ideální čas na Podbořanské letní slavnosti. Proběhnou tradičně na náměstí v Podbořanech, vstup je bezplatný, lidé se mohou těšit na dva dny plné hudby, sportu, pouťových atrakcí a další bohaté zábavy. Oblíbené slavnosti začínají už zítra, v pátek 21. června, a pokračují i po celou sobotu až do noci.

Startují borci H3K z domovských Podbořan

Podbořanské letní slavnosti oficiálně startují v pátek v 15 hodin, kdy na pódiu na náměstí začne první hudební koncert – hrát bude kapela H3K, sympatičtí rockoví borci z domovských Podbořan. V pátek se návštěvníci mohou těšit také na koncerty skupin Alchymie, Portless, Filip R., Hrací skříň Praha nebo také německého souboru Engel in Zivil.

V sobotu večer Jan Bendig a po něm Slza

V sobotu hudební program slavností začíná ve 12.30 hodin, postupně vystoupí soubory ze ZUŠ Podbořany, Duo Renatky, zpěváci z muzikálu Děti ráje, skupiny Like-It, Hlasoplet, Tam Tam Batucada, večer budou patřit k vrcholům Jan Bendig a po něm kapela Slza. Na úplný závěr se o nálož muziky postará ještě také Karel Fiala, jeden z moderátorů slavností, který převezme roli „dýdžeje“. V noci ze soboty na neděli bude hudba znít až do dvou do rána, potom produkce skončí.

Volejbal, muzeum, vodní tvrz…

Lidé se na slavnostech mohou těšit i na doprovodné oblíbené pouťové atrakce, zábavu pro děti, stánky s občerstvením a suvenýry, nebo také na tradiční sportovní volejbalový turnaj hraný přímo na náměstí. V sobotu dopoledne bude pro návštěvníky otevřeno také muzeum v Podbořanech a vodní tvrz v Hlubanech.

Vstup je bezplatný

Kvůli přípravě slavností, průběhu a pak i následnému úklidu po skončení budou pro řidiče uzavřeny všechny „boční“ ulice na náměstí, a to od čtvrtka až do neděle. Hlavní průjezdný tah přes náměstí by však měl zůstat otevřený, rychlost bude ale omezena jen na 30 km/h a bude nutné jezdit velmi opatrně. Na náměstí TGM v prostoru slavností v bočních ulicích také nebude možné parkovat. Kompletní kulturní nabídku slavností i s časovým rozpisem si můžete prohlédnout ZDE, nebo také stačí kliknout na inzerát „Podbořanské letní slavnosti“ vpravo vedle článku. Slavnosti pořádá město Podbořany, vstup je pro všechny návštěvníky bezplatný. „Přijďte se pobavit i s rodinou a přáteli, rádi vás uvidíme!“ vzkazuje starosta Podbořan Radek Reindl.

(na snímcích: návštěvníci na slavnostech v Podbořanech v loňském roce. Foto Laurencia Helásková)