Prázdniny se mohou vítat klidně už teď. Zajímavý program pro děti a rodiny připravil zámek Nový Hrad

Lounsko – Prázdniny už jsou (skoro) tady, děti převezmou vysvědčení už za deset dní. A první příležitost k pořádnému přivítání volných dnů a letních dobrodružných zážitků, důležitých pro formování mladé dětské duše, budou mít již nyní v sobotu na Novém Hradě v Jimlíně u Loun. Název je jednoduchý, stručný a výstižný: Vítání prázdnin.

Kejklíři, klaun, mluvící papoušci…

Program na nádvoří zámku je připraven na sobotu (22.6.) od 10 do 17 hodin. Děti se mohou těšit na kejklíře, živá zvířata, klauna, vystoupení s mluvícími papoušky, hudbu, divadlo, soutěže a velmi mnoho dalších atrakcí. Připraveno bude i občerstvení včetně dostatku nápojů, které určitě budou potřeba, pokud současné horké počasí vydrží.

Dárek pro všechny: bezplatný výstup na věž

Všichni návštěvníci zámku mohou během soboty také vystoupit na vyhlídkovou věž bezplatně – to je další dárek pro rodiny na výletě k nadcházejícím prázdninám. A hned od července začne na Novém Hradě oblíbený cyklus Zámecké kulturní léto. Návštěvníci se během července mohou těšit na dvě divadelní představení na nádvoří zámku, dvě přednášky (jedna o cestování Asií a druhá o poutních místech v ČR) a také na tradiční čtyřdenní pobyt Kinematografu bratří Čadíků s letním promítáním českých filmů pod širým nebem.

(na snímku nahoře: děti při jednou ze zábavných setkání na zámku v minulých letech. Foto zámek Nový Hrad)

ČTĚTE TAKÉ: Meče, dýky, pády po zádech. Je to náš splněný sen, smějí se kluci šermíři. Diváci jim tleskali v Jimlíně i v Žatci